pieskový strom života mandala modrý

Mandala Strom Života

"Prepája štyri elementy Zeme: krajina, vietor, vzduch a oheň a súčasne predstavuje, že všetko je nekonečne prepojené. "

Strom Života odkazuje na previazanosť sily nebeskej - duchovné a pozemské -hviezdičky materiálne, na vedomie božskej Jednoty, toho čo je ako vo vnútri, tak zvonku, hore aj dole, to čo je prejavené aj to čo zostáva skryté.

pieskový strom života mandala modrý

 

Symbol „Strom života“ sprevádza ľudstvo od nepamäti a nájdeme ho v rôznych mytológiách, kultúrach a náboženstvách, kedy bol strom vždy uctievaný najmä ako univerzálny symbol života, múdrosti, stvorenia, jednoty, plodnosti. Je symbolom jednoty a vzájomnej prepojenosti všetkého stvorenia.

Mandala strom života prepája štyri elementy Zeme (krajina, vietor, vzduch a oheň) a súčasne predstavuje, že všetko je nekonečne prepojené.

Korene stromu sa strácajú hlboko v zemi, kde čerpajú silu a živiny, mohutný kmeň stojí pevne v priestore. Kmeň je chápaný ako stred, ktorý odspodu prerastá všetkými vrstvami existencie, teda podsvetím, zemou a nebom. Strom môže v sebe niesť bránu do iných realít. Vetvy sa rozrastajú do všetkých svetových strán a koruna stromu mieri k Nebesiam, odkiaľ čerpá vesmírnu energiu. Strom života symbolizuje tiež životnú silu a nesmrteľnosť.